27Led2014
 

Dnes jsem doma přivítal svou spásu, kterou jsem si mohl dovolit. Po dvou měsících s levným čínským Androidem jsem vyčerpaný, asi jako uživatel Windows 8 na starším PC a svůj zbrusu nový, nerozbalený iPhone 3G S jsem s radostí přivítal. Jedná se o základní model poslaný z Číny, který se zřejmě vyráběl pro asijský trh, neboť má pouze 8GB úložiště, což mi ale nevadí, protože i můj předchozí iPhone 3G měl stejnou velikost paměti (původní 3G S na začátku prodeje v roce 2009 byly nabízeny jen v 16 a 32GB verzích). Je to originální iPhone od Applu se vším všudy.

Za cenu něco kolem 2 500,- Kč plus clo jsem dostal fungl nový, zabalený telefon a k němu ještě fólii na displej a zadní plastové pouzdro – vaničku (obojí nebylo inzerováno, byl to milý bonus). Co k tomu říct. iPhone 3G S zvládá iOS 6.1.3, tedy poslední šestkový iOS a zárověň stejnou verzi systému, jakou mám můj iPad třetí generace. Systém není vůbec pomalý. Oproti čtyřce na iPhone 3G je systém svižný a pohotový. Sem tam něco není plynulé, ale rozdíl to je obrovský. Takže spokojenost. Systém byl po rozbalení v angličtině, vše ostatní bylo čínsky. Dílenské zpracování iPhonu 3G S (v mém případě bílé verze) je dobré, zdá se mi, že šuplíček na SIM nelícuje, jak by měl, ale nevím, jestli to tak má být. Už o tom bylo napsáno hodně, ale telefon nepůsobí levně, vše je bytelné a vše drží. K telefonu byl adaptér s čínskou zástrčkou, takže nejde zasunout do našich zásuvek se zemnícím kolíkem, ale není problém použít jiný USB power adaptér. V nejbližsí době vyzkouším 3MP foťák s kamerou, který je o poznání lepší, než v modelu 3G. Suma sumárum, jsem spokojený a Android si může klidně otravovat svou stupidností někoho jiného.

 Publikoval v 20:32

  4 reakcí na “S jako Speed”

  1. Koukám, že číňani stále mají i starý hardware skladem jako nový. Před pár lety jsem na jednom čínském shopu viděl nový iBook G4 s cenou kolem 10 tisíc, v originál škatuli, nepoužitý. Jsem rád, že to někdo otestoval, možná tam začnu nakupovat levný nový hardware ze starších (a pro mě lepších) časů :-) Jo a taky to svědčí peněžence…

  2. Moc prosím o zrušení toho blikavého pozadí, chápu, že jde o podporu Dexe a jeho blogu, ale takhle se ten text prakticky nedá číst, působí to strašně rušivě, vůbec se nedá soustředit na obsah. Z hlediska fungování lidského vnímání je to tedy zajímavý test :-)

  3. Co ten Android provedl za stupidnost? Cyanogenmod odstranuje vsechny stupidnosti od Googlu, ROM Toolbox ukaze romku cistou jako lilie a podeziravy clovek si muze vymazat i ten odvozeny Search. V novem CM vim o jedine stupidnost, kterou prevzal od ajfounu, totiz silnou potrebu uctu a emailu pro zrizeni cehokoliv – to jde nastesti odstranit aplikacemi typu Offline Calendar apod. A ma uz Iphone firewall (viz Droidwall)?

 Leave a Reply

(required)

(required)

− 1 = 1

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.