20Srp2012
 

20120818_134533

Ještě za tepla paměti píšu stručný report k akce Kaplicon v Hexadecimálním doupěti, která se konala tento víkend.
Protože klasický, každoroční KapliCon, odehrávající se v Domě mládeže v jihočeských Kaplicích (nebo Kaplici?) byl pro malý zájem odvolán, rozhodl se Dex s Logoutem, že bychom mohli udělat malé setkání aspoň v Praze, u Dexe v jeho Hexadecimálním doupěti, plném starých krámů.. pardon.. historických počítačů (skoro) všeho druhu. Tak se stalo. Jako první dorazil na místo Dex, aby Doupě odemkl a pak už čekal na první účastníky. Tím prvním jsem byl já, což mě moc nepřekvapilo. Po krátké výměně názorů na efektivitu zařízení IDE64 a 1541 Ultimate pro Commodore 64 za nějakou chvíli dorazili Logout a Sillicon. Ten pak záhy jel do Letňan pro Pokeho. Dex dal do Doupěte projektor, tak jsem chvíli proháněl C64, protože Sillicon dovezl cartridge 1541 Ultimate a chtěl jsem jí vyzkoušet. Když mě to přestalo bavit, zapnul jsem Commodore VIC-20, který mám tak nějak rád a našel na cartridgi s hrami hru Metagalactic Llamas (od Jeffa Mintera (dodnes existující Llamasoft), autora např. známé hry Attack of the Mutant Camels, atd.), což je hra, která se dá pařit snad pořád dokola. Vyzkoušeli jsme i její verzi pro C64, ale verze pro VIC se mi zdá trochu víc hratelnější. Přišel se podívat i STanda, který šel okolo s rodinou na procházku a Diagon Swarm, kterého jsem doteď vůbec neznal.

V sobotu byl naplánovaný výlet do Liberce a lanovkou na Ještěd. Vydali jsme se dvěma auty. Logout jel domů pro Ladu a my se Silliconem a Pokem jsme uháněli směr Liberec. Pod lanovkou jsme si tali kofolu a já jsem předváděl SidPlayer Pro pro iPad, což muselo přísedící turisty mírně iritovat, ale po spuštění Spectaculatoru se zapnutými zvuky emulace nahrávání kazeťáku jsem uznal, že bych to opravdu mohl ztišit. Když nastal čas, šli jsme si koupit lístky a vtom se objevil TDM, který už byl nahoře autem a udělal si prozměnu výlet lanovkou dolů za námi. Cesta lanovkou nahoru byla docela zajímavá, protože kabinka nebyla zrovna poloprázdná. Tak se nešlo moc rohlížet kolem sebe a člověk mohl sledovat okolí jen z jednoho okénka. Nahoře jsme v poměrně plné restauraci nakonec místo našli a dobře se najedli. Po krátké prohlídce okolí jsme se opět rozdělili. Logout zůstal nahoře kvůli svému radioamatérskému koníčku, kdežto my ostatní, kromě TDM, jsme jeli lanovkou dolů. Poke s Ladou pak čekali na TDM, který je vzal autem na prohlídku Liberce a my se Silliconem jsme uháněli zpět do Doupěte. Večer, když jsme se pak všichni sjeli, šlo se na večeři do poměrně dobré čínské restaurace na Černém mostě. To už mezi námi byl i Wotnau, který přišel Silliconovi ukázat, jak se pracuje s 1541 Ultimate a dorazil i A.I.D.S., který přivezl ukázat přenosný počítač z roku 1983 Osborne Executive, který používá pro zobrazování plasmový displej. Večer skončil tak, že mě Dex hodil cestou domů ke mě domů a zbytek, tzn. Poke, Logout a Sillicon zůstali do nějakých tří do rána v Doupěti.

Neděle byla ještě zajímavější. Dopoledne jsme navštívili bleší trhy na Kolbenově, což byl neskutečný zážitek, i když jsem si odtamtud nic neodnesl. Pak se jelo do Doupěte, kde jsem po sezení u Metagalactic Llamas a shlédnutí několika neuvěřitelných dem pro VIC-20, vyměnil Commodory za MSX 2 kompatibilní, konkrétně Philips NMS-8245, a jal se ho prozkoumávat. K mému překvapení jde o velmi dobrý stroj se solidní softwarovou základnou, která je povětšinou japonská nebo holandská. Originální kartridž hry R-Type také zapůsobila, i když na MSX není tato hra zpracovaná zrovna excelentně, nicméně z MSX 1 zřejmě ždímá maximum. Tak jak tak, MSX 2 na mě zapůsobilo hodně dobře a profesionálně. Na pozdní oběd jsme společně s Ladou zašli do jedné z místních pizzerií, kterou jsme celkem dlouho hledali, ale nakonec šel Poke na průzkum a ulici s pizzerií našel. Děkujeme! Po návratu přešel Dex s dítětem a to nás bavilo (spíš se nudilo) po celý zbytek dne.

Náhrada kapliconu se tedy vydařila. Něco málo fotek z mého mobilu se můžete prohlédnout na Flickru.

A ještě tajné heslo pro ty, kteří vědí: PENNELLIX ;)

 Publikoval v 10:28

 Leave a Reply

(required)

(required)

74 + = 78

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.