11Led2018
 

Ani jsme se nenadáli dalšího víkendu a až je tu aktualizace firmwaru pro ARMSID. A jelikož jde o aktualizaci zcela zásadní a průlomovou, bude se o ní určitě jednou učit v dějepisu. Alespoň v tom pro osmibitové nadšence, protože v této verzi se úspěšně podařilo ostranit několik neduhů, kterými trpěl předešlý firmware a teď můžu s klidem říct, že pokud jsem v předešlém článku někomu ARMSID moc nedoporučoval, tak teď tak činím. ARMSID se totiž od teď stal plnohodnotnou náhradou SIDa.

Nejprve ukázky:

For Nikdo 2 (Factor6)

AS8580 v1.10
AS8580 v1.11

Povedlo se odstranit efekt schodů – tóny neznějí kostrbatě a krásně na sebe navazují, tak jako na originálním SIDu. Rozdíl nepoznáte.

Eliminator (Jeroen Tel)

AS8580 v1.10
AS8580 v1.11

Divně znělé „ts ts“ na začátku tónů odstraněno, hudba dostala spád (groove), jako na originálním SIDu.

Dále jsem testoval další skladby posledně testované a skoro u každé jsem slyšel znatelné zlepšení, u některých skoro k dokonalosti. Třeba 64 Forever už zní perfektně, zamrzí jen praskání, které zůstalo. Archangel je úplně super. A tak dál. Hubbardovo Commando absolutně netuší, že je emulováno!!!

Skvělá práce, Nobomi!

(Tak, a teď bude mít Nobomi perné chvilky, protože bude asi muset odmítat zájemce :-))

 

 Publikoval v 19:32

 Leave a Reply

(required)

(required)

21 + = 30

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.