21Zář2016
 
ruka

Začal mě bolet prostředníček na pravé ruce. Od kolečka myši. Už několik let používám v práci i doma laserovou myš Dell K251D. Jde o normální myš běžného tvaru, nic extra, ale zvykl jsem si na ni. V poslední době mě začíná sužovat bolest pravé ruky, avšak nikoliv zápěstí, ale prstu. Včera večer to došlo až tak daleko, že mě prst při jakémkoli ohnutí nepříjemně bolí. Znám příčinu: kolečko myši. Protože jsem při koupi iMacu z druhé ruky před dvěma lety dostal kromě externí DVD mechaniky i Magic Trackpad první generace, rozhodl jsem se jím nahradit myš. Jeho používání je s patřičným nastavením méně fyzicky náročné. Ono by to bylo v pohodě, použít ho k Macu. Jenže největší potíže s bolestmi ruky mám v práci a tak jsem si jej odnesl tam s tím, že se jej pokusím rozchodit na pracovním PC ve Windows 10. Vyhrabal jsem ve skříni bluetooth dongle od Trustu, zapojil ho do PC a stáhnul a nainstaloval driver. Magic Trackpad se ohlásil a začal fungovat. Tedy, funkcionalita je omezená na pohyb kurzorem a levý klik. Gesta, pravé tlačítko nebo cokoliv navíc nejde. Pátral jsem a našel jsem utilitu Magic Trackpad Control Panel. Je sice placená, ale má 28-denní trial. Podle popisu má po nainstalování chybějící funkce trackpadu zpřístupnit. Bohužel, neudělá to. Aspoň ne na mém PC. Po spuštění jsou všechny volby zašedlé a nahoře svítí chybová hláška:

Trackpad paired. Trackpad support not running. Please reinstall.

okno
Prosté vyhovění žádosti o přeinstalování samozřejmě nezabírá. Pátral jsem, čím to může být, když je trackpad spárovaný a funguje, ale nepřišel jsem na nic. Zkoušel jsem jak verzi pro Magic Trackpad 2, tak úplně jiné řešení, které mi mimo jiné totálně zasvinilo počítač. Apple sice pro Windows vydal driver a ovládací aplikaci, ale ta podle všeho funguje jen na Macu s Bootcampem. Otázka je, jak mám chápat hlášku Trackpad support not running a Please reinstall. Reinstalovat aplikaci nebo BT driver? Je Trackpad support myšleno jako nepodpora ovladače v OS nebo nepodpora té aplikace? Poslední možnost je asi zkusit nějaký jiný driver, případně úplně jiný BT dongle a driver.

Nepustilo mě to a zkoušel jsem dál. Na stránkách Trustu byl ještě jeden, starší ovladač. Po jeho nainstalování se jevil stejně, jako ten novější, ale touchpad byl mrtvý, vyhledávání nového BT hardwaru bylo neúspěšné. Zkusil jsem ho nahradit generickým ovladačem od Mrkvosoftu. Překvapivě ho systém rozpoznal jako správný, narozdíl od stejného pokusu s novějším driverem od Trustu, ale touchpad stále dead. Kromě Generic Bluetooth Radio sama přibyla ještě dvojice Microsoft Bluetooth Enumerator a Microfost Bluetooth LE Enumerator, čert ví, k čemu to je. Stále však nic. Zkusil jsem tedy místo Generic Bluetooth Radio dát Generic Bluetooth Adapter. A ejhle, po spuštění aplikace Magic Trackpad 1 Control Panel červený nápis s chybou zmizel a všechny volby byly aktivní! Ale trackpad byl stále mrtvý, i když jej už systém našel a rozpoznal jako Kiosk – trackpad. Co teď. Jsou to Widle, tak třeba restart… Nečekané se stalo reálným Magic Trackpad s podporou programu Magic Trackpad 1 Control Panel funguje na obyčejném PC! Sice jen 28 dní, ale do té doby mě snad přestane bolet prst.

 Publikoval v 13:03

  3 reakcí na “BOLÍ MĚ PRST”

 Leave a Reply

(required)

(required)

− 1 = 5

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.