22Led2017
 

Na tento film jsem si nedávno vzpomněl, když jsem nevěděl, na co se večer podívat. Jestli se pamatuji správně, tak to byl první sci-fi film vůbec, co jsem viděl. Tehdy na videu s italským dabingem, takže jsem dlouho jen odhadoval, o co v něm vlastně jde. Děj se odehrává v roce 2036 na výzkumné vesmírné stanici Minos UL-C53, kde se doktor Daniel (Klaus Kinski) pokouší o vytvoření dokonalého androida nové generace v podobě ženy. Jeho pomocník, android Max-404 (Don Keith Opper, který je také spoluautor scénáře) je zcela průměrný a zastaralý typ androida, kterého fascinuje život na zemi a ženy, se kterými se dosud nikdy nesetkal. Jednoho dne doletí na stanici cizí kosmická loď s ne zcela seriózní posádkou kriminálníků, žádající o nouzové přistání. Max nejprve přistání dle předpisů zamítá, ale po zjištění, že je na palubě žena, mění názor. Doktor Daniel zuří, ale když zjistí, že je s nimi Maggie (Brie Howard), otočí a usiluje o to, přimět ji ke spolupráci na jeho projektu Cassandra. Max se do Maggie zamiluje a snaží se doktorův kontakt s ní všelijak překazit. V momentě, kdy jí potají předvádí doktorův tajný projekt, Maggie zjišťuje, že Max není člověk a ztrácí zájem o něj. Max je z toho vedle a Maggie v potyčce se žárlivým kolegou Mendezem nešťastně umírá. Daniel přeprogramovává Maxe, aby zlikvidoval Mendeze a oživuje Cassandru. Ta má však jiné plány a společně s Maxem zlikvidují doktora Daniela, přičemž se ukáže že i on byl android. Mezitím na Minos přistává zásahová loď, která zaměřila signál ze zaparkované lodi zločinců. Cassandra společně s Maxem odlétají v policejním doprovodu na Zem, kam si Max tolik přál odejít.

Film natočila v roce 1982 společnost New World Pictures a jeho stopáž je pouhých 76 minut. Přesto mám na film nostalgické vzpomínky, i když provedením je to řekněme lepší průměr, tehdy to byl úplně jiný svět a připadal mi ohromně hi-tech, když v naší televizi nebyla žádná šance něco takového zhlédnout. Technické záležitosti možné (z dnešního pohledu už spíše nemožné) budoucnosti jsou moc pěkně provedené, zahrála si zde i tehdy supermoderní konzole Vectrex. Děj je trochu divný, možná jsou v něm až zbytečně nečekané zvraty. Přesto se na film občas z nostalgie rád podívám znovu. Na to, že scénář napsal android, dobrý.

 Publikoval v 00:29

 Leave a Reply

(required)

(required)

63 − = 54

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.