23Srp2015
 

Skvělý. Do Sinclair Klubu v Plzni jsme sice s TDM přijeli až v sobotu ráno, ale jak jsme zjistili, na místě stejně nikdo jiný nebyl než „plzeňæcí“ Sweet a Sillicon a tak jsme o moc nepřišli. Mimochodem jako obvykle, další známí kucí ze zPlzně Wixet, Poxoft ani Shrek se vůbec neukázali. Vybalil jsem Commodore VIC 20, co jsem si dovezl, abych se nenudil a připojil ho na jednu z obrovských plazem. Rozlišení 22×24 znaků bylo na tak velké obrazovce tak velké, že písmena byla zblízka skoro nečitelná. Asi za hodinu dorazil Reverz a před obědem dorazili Logout s Dexem. Logout si dovezl zařízení Apple Newton, aby mu v něm Sillicon připájel kšandu a Dex přijel s Atari Falconem, kde potřeboval vypájet mrtvý čip NVRAM. Sweet s TDM experimentovali s plottertem Alfi ze stavebnice Merkur a tiskli obrázky a já jsem začal programovat hru později v Basicu pro nerozšířený VIC 20 později Silliconem a Dexem pejorativně pojmenovanou Kaštanoid Chčiing. Pak se šlo na oběd do nedaleké restaurace Dada, kde bylo jídlo kupodivu jedlé, ceny přiměřené a porce vydatné, pro některé až moc. Pak se šlo na kešku u nádraží, kterou Logout ještě neměl a potom zpátky do kroužku. Tam se pájelo, povídalo, pilo, jedlo, pařilo gamesky a nebo jen koukalo. Mně se třeba tuze zalíbilo Silliconovo zařízení SD2IEC pro Commodora. V podvečer se přišel podívat Ruda Matějka, ale to už jsme byli na odchodu na večeři. Po večeři se jedna skupinka odtrhla a šla odzkoušet Dexovu novou tajnou hračku na tajné místo, kde jsme pobyli jen krátce, protože se naše počínání nelíbilo jedné paní s pejskem. Na věcné argumenty dotyčné paní jsme odpověděli Na shledanou a vydali jsme se zpět. Večer se načala tequilla, která se nestihla vypít na ZX Šumavě a do toho se nachomýtl Honza Křen, který přivezl Silliconovi monitor a pak jeli ještě s Dexem do obchodu nakoupit nějaké další pití a Sillicona odvezl domů pro něco (už nevím co). Sweet s Logoutem pařili golf na Wiičku a přitom se koukalo na zvrhlá YouTube videa s paní Jolandou, tašku, poslouchal se mj. i Elektronnyj Malčik, došlo taky na Kung Fury a prostě byla zábava až asi do dvou ráno. V neděli se někteří jedinci vydali do nedalekého Tesca koupit si snídani a taky se pilo kafe ze spektakulárního kávovaru, který se zůčastnil i letošní ZX Šumavy. Letošní Kaplicon v SKP se skutečně vydařil, škoda těch, kterým okolnosti nedovolily se jej zůčastnit. Pár fotek a jeden umělecký gif je tady, video z programu, který se mi nepodařilo uložit je prozměnu zde.

 Publikoval v 21:44

  6 reakcí na “JAKÝ BYL KAPLICON 2015”

  1. KapliCon se vydařil. Za sebe musím říct, že Newton se opravit povedl, tequilla se vypila, takže dokonale úspěšný víkend. Co se mohlo podařit lépe? Mohl jsem se předem zeptat, zda je v SKP aktuálně alespoň jeden SIF, chtěl jsem ke Spektru připojit svojí GPS a konečně dodělat zobrazovač GPS, který jsem rozdělal už před rokem a půl v Trenčíně, tak snad příště. A taky ten Spritz mohl být vážně Spritz a ne chemická pseudonáhražka, ze které 4 z 5 konzumentů bolela hlava. Jinak stoprocentně vydařená akce.

  2. Mohu taky potvrdit ze se akce vydarila, jen jako kazda akce utece moc rychle. Tak diky organizatorum za peknou akci a ucastnikum za fajn spolecnost ;-).

  3. Dovolil bych si upřesnit výslovnost slova plzeňáci správnou plzenštinou: plzeňæcí (na konci všude říkáme dlouhé í) viz. http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Plzen%C5%A1tina.

  4. I já bych vyjádřil spokojenost s touto akcí, jediný mínus bych řekl že tomu chybělo více ATARI :-D Ale to je asi každému jasné ;-)
    Taky bych si přál takové prostory jaké nabízí SKP, je to bomba doupě.
    2Sweet zde dostupná náhrada do zdroje ZX http://www.ges.cz/cz/npn-tranzistor-ztx653-GES04913353.html ;-)

  5. 2rEVERz: Vyzkoušíme….díky

  6. Nj, bohuzel jsme meli uz dva mesice naplanovany sjezd Berounky a v dobe, kdy se objevilo info o Kapliconu, se s tim uz nedalo hnout. Zamluveny lode, barely, atd… Chtel jsem se prijit podivat aspon na chvili v nedeli, ale diky neocekavanym komplikacim (nekdo se podival blbe na autobusovy jizdni rad… :D ) jsme se dostali do Plzne az po devate vecer… Holt priste… :)

 Leave a Reply

(required)

(required)

64 + = 70

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.