08Bře2017
 

Máme tu březen, venku se snad brzy začne trochu zelenat a teploty nespadnou tak nízko, aby se venkovní tekutiny nedobrovolně měnily v pevné skupenství. A je tu také Občasník, ve kterém budu v bodech psát své aktuální novinky. Uvidíme, jak dlouho mi to vydrží. Jo a taky je dnes MDŽ. Gratulujeme.

– Logout má nový mobil. Všude o tom píšou.
– Také mám nový mobil, ale nikde o tom nepíšou. Asi proto, že je starý a nezajímavý.
– themrkocour má Amigu 600. Vyndal jsem tu svou a jal se opravit závadu, kterou v ní zanechal předchozí majitel a to spojení stereovýstupu. S rEVERz-ovou dálkovou asistencí se mi to nepovedlo a tak šla deska k panu doktorovi.
– Pravidelně pařím Oil’s Well na mém novém Atari 800XL. Design tohoto počítače spolu s 1200XL a 600XL se mi líbí a kvituji také robustnější vnitřní i vnější konstrukci. Obraz vedu přes starý dobrý modulátor, ale překvapivě je i se zvukem z LCD televize poměrně kvalitní.
– Z porovnávání verzí Oil’s Well na C64 a na Atari je jednoznačně lepší atarácká.
– Hrátky se ZX-Uno ustaly, protože nevím, jaký mám SRAM čip (512K nebo 2MB), a vždy zapomenu se podívat (Ach to Atari).
– Náhodně si procházím náhodné klony Jet Set Willyho na ZX Spectru. Baví mě se dívat na longplaye na YouTube jako na film. Remake JSW’97 na Atari definitivně označuji jako ošklivý. Nelze vypnout hudba a nelze hrát na klávesnici. O originální Atari verzi nemluvě.
Forever se kvapem blíží a já zjišťuji, že ještě nemám skoro nic hotového. Vím, že chci udělat ještě hodně věcí, ale nějak není čas nebo se mi prostě nechce.
Atariáda se také blíží, ale tam nejsou kompa, takže tuto akci budu brát jako relaxační a budu si tam jen hrát. Odvoz zatím nezajištěn, ale snad se někdo najde.
– Pedros spustil stránky o ZX (a o Atari, neb Olomoucí převážně Ataristi vládnou), dokonce mě na to upozornil mailem. Děkuji.
– Vzhledem k okolnostem jsem se rozhodl, že letošní Revision bohužel nenavštívím. Mrzí mě to, ale nedá se nic dělat.
– Pokud bude ZX Šumava v kolizním termínu (konec června – začátek července), rovněž se nezůčastním. Tajně doufám, že akce bude – a pokud ano, tak v jiný termín.
– Zjistil jsem, že připnuté a orazítkované účtenky v cestovním pasu z nákupu tax-free zboží v zahraničí jsou naprosto nezávadné a s klidem je můžu z pasu odstranit a pas s půlkou razítka dále používat.
– Kurz Taichi pro nepřítomnost lektorky opět odložen až na příští týden. Zdá se, že jsem po měsíci už všechno zapomněl.

 Publikoval v 10:23

  6 reakcí na “OBČASNÍK #01”

  1. rEVERz dal do kupy rozvrtaná dexova Atari 800 XL (ano, i mně se ten design prostě líbí, ST design nechávám mnohobitům), za což je mu dex vděčen a děkuje.
    Načež si dex zlámal pařát a během srůstání toho asi moc neudělá.

  2. Kdyz uz hrajes Oil’s Well, dej si taky Ardy the Aardwark. A pak by me zajimalo, ktera je lepsi, Ardy nebo olej? ;)

    • Zkusil jsem Ardyho a je to v několika věcech jiná hra, ale princip stejný. Líbí se mi na něm větší snadnost, napoprvé jsem se dostal celkem daleko, nerozdíl od Oil’s Wellu, který je dost obtížný. Ardy je méně barevný, subjektivně. Celkově mi přijde lepší Oil’s Well, ale i s Ardym má člověk o zábavu postaráno. Obě hry jsou dobré.

  3. Ještě Ti tam chybí, že jsem se stal hrdým majitelem Falcona, čímž jsem řady českých Falconistů rozšířil odhadem asi o 20 % :-) Ovšem aukce byla bolestivá.

 Leave a Reply

(required)

(required)

17 + = 25

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.