29Kvě2017
 

V prostředí, v němž se pohybuji, není nouze narazit na jedince, kteří mají domácnost prošpikovanou nejrůznějšími IoT udělátky, pod stoly nebo v komorách jim hučí servery a disková pole a mají na příklad neustálý přístup ke svým počítačům odkudkoli. Já ne. Doma mám jeden pracovní počítač, který zapínám jen, když chci, lépe řečeno na noc jej vždy vypínám. Vypínám i svůj AP router, když jdu z domova. Proč by mi měla neustále běžet WiFi naprázdno? Vlastně jsem až tak paranoidní, že vypínám kromě ledničky úplně všechno. Všech svých stolních písíček jsem se už dávno zbavil, kromě jednoho, které mám z nostalgie a nezapnul jsem ho léta. Mám jen několik notebooků, z nichž dva používám. Stolní počítač je naprosto tichý a za to ho mám rád. Nic mi nechybí!

 Publikoval v 20:15

  8 reakcí na “PŘETECHNIZOVANÁ DOMÁCNOST”

 1. Já furt nevím proč je kolem IoT takový rozruch. Zatím to nikdo k ničemu užitečnému ve většině případ nepoužívá, pouze to jsou hračky. Co se vypínání věcí týče tak to dělám taky, ale dělám to hlavně z toho důvodu, že 70% věcí jsem opravoval a má například jiný zdroj, nabíječku kabel atd. a tak tomu nevěřím a nechávám to puštěné jen když jsem u toho.

  PS: Písmeno S v IoT znamená Security

  • Třeba v práci pořád řeší, jak si doma hrají s Arduiny a Raspberry, na nějaké koukání na filmy, měření venkovní teploty a bůhví co ještě. Tato zábava mě neoslovuje. Mě kdysi odešel zdroj od C64, který byl pořád v zásuvce. Ještě než přišla doba kdy byly hrozně levné. To ještě nebyly ty PS s vypínačem.

   • To hranie beriem ako prospešne, lebo ako hovorí klasik: „Kdo si hraje, nezlobí!“ :) Ale po hre treba samozrejme upratať :)

   • Mně to přijde fajn – Raspberry a Arduino jsou věci, které přivedly lidi zase zpátky ke kořenům. Tedy snažit se pochopit, jak věci fungují a nejen to používat, ale i si o tom něco zjistit. Já bych to připodobnil k nástupu osmibitů v osmdesátých letech, kdy lidé taky bastlili, k počítačům se dodávala schémata atd…
    Takže za mě je to super a fandím tomu.

    Mimochodem já mám v provozu 7 Raspberry Pi v různých verzích pro různé účely a několik Arduin; dalších asi 5 čeká v krabici „PROJEKTY“, kde mám menší krabice s připravenými komponentami na různé akce.

 2. Já dokonce vypínám i router na noc :-). Doma mám taky jen jeden pracovní počítač, kde mám také pasivní chladič na CPU a je tichý. Pro případ cestování mám i netobook. I ve svých koutcích s retro počítači mám prodlužky s vypínačem.

 3. A jejda. Jsem sice technomorous, ale u nás doma se nic nevypíná. Trvale mi doma běží „jen“ router, síťový disk a printserver a to z toho prostého důvodu, že to jsou škatule dělané na trvalý běh a ne na časté vypínání, tak jim nechci zbytečně likvidovat životnost – mám třeba stolní Mac do sítě připojený přes ethernet-WiFi krabici a tím že se vypíná i s Macem, tak jsem za osm let už zlikvidoval tři, zatímco router v obýváku funguje pořád. Ostatní věci v zásuvce nechávám i když jsou vypnuté. Jsem prostě línej, tvoji trpělivost a přesvědčení bych chtěl mít.

  • Router vypínám záměrně a nijak se s ním nemazlím. Za 5 let mu denní vypínání ještě neuškodilo, ale spíš to dělám proto, protože to nejsnažší způsob jak rychle vypnout wifi. Vypnu tím vše, co je do té prodlužky zapojené naráz a nemusím čekat na nějaký shutdown. Zařízení to možná neprospívá, ale je mi to úplně jedno.

 Leave a Reply

(required)

(required)

15 − 8 =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.