07Lis2016
 

Aby tady něco bylo, tak vám napíšu, čím jsem se zabýval o víkendu. Už dlouhou dobu jsem plánoval migraci dat z již nedostačující 4GB Compact flash karty na větší 8GB. Systém jsem měl naformátovaný na SFS (Smart File System) a tento filesystém jsem chtěl zachovat i na nové CF. Připravil jsem si důležité diskety s Workbenchem 3.1, tj. Workbench a Install. Protože jsem měl data z původní CF zálohovaná na jiné CF zastrčené ve čtečce PCMCIA, potřeboval jsem, aby byla čtečka funkční po nabootování z diskety. Proto jsem disketu s Workbenchem trochu upravil, smazal pár náhodných nepotřebných souborů a místo nich nahrál ovladač pro čtečku compactflash.device, Devs/CF0, abych na ní měl přístup i bez HDD a mohl z ní nakopírovat data na novou CF. Protože jsem ale chtěl novou CF také s SFS, musel jsem ji pro to připravit pomocí opatchovaného scsi.device, které si rozumí s disky většími než 4GB. Stáhnul jsem z Aminetu balík se SFS a připravil si prázdnou disketu, na kterou jsem nahrál soubory L:SmartFileSystem a SFSFormat z tohoto balíku. K tomu jsem ale musel ještě stáhnout utilitu Loadmodule a opatchované scsi.device (verze 44.20). Pak následovalo odpojení staré CF (disku) a připojení nové, nenaformátované. Po bootu z diskety Install jsem z diskety se SFS sobory, kterou jsem si před tím připravil spustil příkaz Loadmodule scsi.device.44.20. Tím se počítač rebootnul s opatchovaným scsi.device, abych mohl následně bootnout opět z diskety Install a spustit z ní HDToolBox a začít s přípravou disku. Z diskety se SFS jsem si do RAM disku zkopíroval soubor SmartFileSystem, který jsem následně podstrčil HDToolBoxu a nastavil potřebné parametry jako masku a DOSType. Potřebné informace jsem získal v tomto videu. Novou 8GB CF kartu jsem rozdělil na 1000MB pro bootovací oddíl DH0 („System“)  a zbytek karty po zhruba 3,5GB na DH1 a DH2 („Work“ a „Temp“), abych zachoval rozdělení i pojmenování své staré CF karty. Po dokončení přípravy disku následoval reboot a nabootoval jsem z diskety Workbench, kde jsem nejdřív opět spustil z připravené diskety program Loadmodule a po rebootu a bootu opět do Workbenche připojil zařízení CF0 a z diskety si do RAM disku nakopíroval příkaz SFSFormat, kterým jsem postupně zformátoval všechny tři oddíly. Následovalo kopírování dat ze zálohy na kartě v zařízení CF0 na nově zformátované oddíly přetažením ikon. Příkazem AddBuffers jsem si trochu zvýšil cache všech disků, aby kopírování trvalo kratší dobu. Po nakopírování všech dat na své místo jsem ještě řešil, aby Amiga po bootu zaváděla i nový scsi.device.44.20, ale jak jsem zjistil, vůbec jsem to nemusel řešit, protože SetPatch to řeší sám, takže ho stačí mít na prvním místě ve Startup-Sequenci (nebo na druhém po Blizzkicku?) a po náběhu jsou viditelné všechny oddíly velkého disku.

 Publikoval v 14:20

  2 reakcí na “VĚTŠÍ HDD PRO AMIGU 1200”

  1. Paráda, třeba to taky někdy v budoucnu využiju. Ale 1 GB pro Amiga OS je oddíl jako kráva, koho by to kdy napadlo. Svýho času jsem vždycky nechával na Workbench maximálně 20-30 MB oddíl :-)

    • Jo to já taky :) Jenže na původní CF jsem měl pro systém vyhražených asi 250MB a poslední dobou to nestačilo, ale asi to bylo tím, že jsem tam i zálohoval a používal to i jako potenciální místo, když už na dalších oddílech prostě došlo. Tak 1GB snad bude stačit :) Musí.

 Leave a Reply

(required)

(required)

− 2 = 3

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.